23. – 1. hodina
Obdobie najväčšej pracovnej činnosti žlčníka. U ľudí so žlčníkovými problémami dochádza k problémom a nočnému prebúdzaniu.


1. – 3. hodina
Začína pracovať pečeň. V tejto dobe nastáva útlum (najnižšie okysličenie mozgu), je potrebné byť opatrný najmä pri činnosti vyžadujúcej zvýšenú opatrnosť. Neodporúča sa konzumácia ťažkých a mastných jedál alebo pitie alkoholu.

3. – 5. hodina
Vrcholí činnosť pľúc, možné nočné prebúdzanie fajčiarov, astmatikov, prieduškárov alebo ľudí s ochoreniami dýchacích ciest. Zvýšená je psychická a emocionálna záťaž.


5. – 7. hodina
Vrchol činnosti hrubého čreva. Najvhodnejšia doba pre vyprázdňovanie organizmu. Je potrebné vyhýbať sa stresu a psychickej záťaži a zvýšiť príjem tekutín (čaje).


7. – 9. hodina
Vrcholí činnosť žalúdka. Telo najlepšie spracováva prijatú potravu – je to teda najvhodnejší čas na jedlo s dostatočným množstvom vitamínov. Neodporúča sa sprchovanie v studenej vode nakoľko telo potrebuje byť v teple.


9. – 11. hodina
Vrcholí práca pankreasu a sleziny, neodporúča sa konzumácia alkoholu. Vhodné je ovocie, med (je to jediná denná doba, kedy je telo schopné stráviť sladkosti). Vyhýbať by sme sa mali prílišnej fyzickej činnosti, je to čas vrcholu duševných schopností.

11. – 13. hodina
Zvýšená aktivita srdca. Nevhodné na príjem veľkého množstva potravy. Odporúča sa krátky spánok alebo mierna fyzická aktivita.

13. – 15. hodina
Obdobie vrcholu tenkého čreva. Postupne sa zvyšuje fyzická aktivita.

15. – 17. hodina
Vrchol práce močového mechúra. Odporúča sa pitie bylinkových čajov a šport. Tráviaci systém je schopný prijať výdatné jedlo, nastáva druhý výkonnostný vrchol.

17. – 19. hodina
V činnosti sú obličky. Je potrebné vylúčiť škodlivé látky – tuky, cukry, soľ, chemikálie, káva, alkohol, chlad, stres.

19. – 21. hodina
Do činnosti sa dostáva obal srdca. Vrchol senzibilnej aktivity. Najvhodnejší čas pre pôsobenie antibiotík alebo aplikáciu krému na bolestivé miesta.

21. – 23.hodina
Doba činnosti trojitého ohrievača. Prebieha príprava tela na spánok, preto je nevhodné fajčiť, jesť alebo akokoľvek aktivovať organizmus.

Zobraziť viac

Zobraziť viac

Tainši a zdravie detí

Zobraziť viac